O serwisie EDUKACJA

EDUKACJA to portal stworzony przez ludzi aktywnie poszukujących rozwiązań, dla ludzi aktywnie poszukujących rozwiązań.

Żyjemy w dobie wyborów, których suma składa się na efekt w postaci powodzenia życiowego w następnych latach. A powodzenie życiowe bez dobrze zaplanowanej i realizowanej kariery zawodowej to dzisiaj ewenement. Wyjątek potwierdzający regułę. Tak jak wyjątkiem jest sytuacja, gdy taka kariera rozwija się bez fundamentu jakim jest solidne wykształcenie. Od spawacza do kardiochirurga - bez wiedzy potwierdzonej stosownym dokumentem trudno w dzisiejszych realiach mówić o szansach na udany start życiowy, dobrą pracę, ścieżkę awansu w renomowanej firmie.

Kiedy kilka lat temu (w roku 2004) tworzyliśmy portal EDUKACJA, wychodziliśmy naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na czytelną i łatwo dostępną informację o ofercie edukacyjnej. Aby odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, zaprosiliśmy do współpracy szkoły i uczelnie, specjalistyczne firmy szkoleniowe oraz inne jednostki operujące na rynku edukacji. Nasze zaproszenie spotkało się z bardzo aktywnym odzewem, dzięki czemu powstała baza danych ofertowych stanowiąca filar naszego portalu. Baza ta podlega stałym uaktualnieniom, wzrasta też ilość ofert i szkół zarejestrowanych w portalu EDUKACJA.

Pracując nad stworzeniem strony internetowej EDUKACJA postawiliśmy przed sobą jasne cele i kryteria. Łatwość obsługi, podział na kategorie oraz wbudowana wyszukiwarka ofert, zwięzłość i czytelność, możliwość porównywania ofert oraz odnajdywania właściwych na podstawie wybranego kryterium. W toku rozwoju portalu ulepszaliśmy stale jego formułę, często reagując na sugestie samych użytkowników, dzięki którym mogliśmy podnieść efektywność strony, jej merytoryczną wartość i przydatność. A wszystko to w przystępnej, przejrzystej graficznie i estetycznej formie.

Portal internetowy EDUKACJA jest platformą informacyjną o dużym stopniu interaktywności. W przeciwieństwie do różnego rodzaju standardowych lub internetowych spisów i zestawień, odwiedzający naszą stronę użytkownik może poszukiwać najwłaściwszej dla siebie oferty aktywnie i wedle przez siebie wybranej metody czy kryteriów wyszukiwania. Z drugiej strony szkoły, uczelnie i firmy zamieszczające oferty na naszej stronie docierają do osób, które poszukują ich ofert. Tak więc portal EDUKACJA działa dwukierunkowo. Z jednej strony stworzyliśmy panel informacyjny dla osób zainteresowanych kształceniem lub dokształcaniem, z drugiej - jesteśmy partnerem dla tych, którzy dysponują ofertą w zakresie edukacji. Jednym i drugim dajemy to, czego potrzebują, dbając o to, by EDUKACJA była dla potencjalnych uczniów, studentów, uczestników kursów drogowskazem do celu, a dla szkół - użytkowników zarejestrowanych na naszej stronie, skutecznym narzędziem wspomagającym proces rekrutacyjny.

Portal internetowy EDUKACJA rozwija się szczególnie dynamicznie w ostatnich latach. Dzisiaj już nikt nie wstydzi się mówić, że wiedza to towar, wartość sama w sobie. Ilość zarówno publicznych jak i niepublicznych szkół stale rośnie, a wraz z nią powiększa się nasza baza informacji. Mamy nadzieję, że wszyscy użytkownicy naszego portalu znajdą w nim odpowiedź na swoje potrzeby, powiększając coraz liczniejszą społeczność tych, którzy od odwiedzin na naszej stronie i dokonanemu dzięki niej wyborowi znaleźli optymalną dla siebie drogę kształcenia. Tym większa satysfakcja po naszej stronie, że korzystają na tym zarówno poszukujący tej drogi, jak i organizacje i jednostki oferujące to, czego na naszej stronie szukają jej czytelnicy. W ten sposób realizuje się w pełni idea przyświecająca nam w tamtych dniach, gdy zaczynaliśmy tworzyć nasz portal. Zbudować most, na którym spotkają się Ci, którzy się spotkać powinni.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy do współpracy.

Autorzy portalu internetowego EDUKACJADołącz do nas!